Capsule wardrobe for autumn 2021






En poncho hade jag velat ha i min garderob. Tycker det är så snyggt.
Hittills består min basgarderob till största delen av jeans och stickade tröjor, framförallt en orange som jag använder mycket på hösten.
Vilka bra basplagg! Skulle verkligen vilja gå igenom och fixa till min garderob! <3
Så där fint är det inte i min garderob ;) Fina basplagg du har. Vet inte om jag har så många basplagg för säsongen. Jag använder ofta samma basplagg året om. Det är väl de lite tjockare tröjorna som plockas bort till sommaren och tas fram till hösten igen.
Vilka bra förslag på basplagg <3
Superbra basplagg, hade verkligen behövt gå genom min egen garderob <3
Fint! Själv har jag samma garderob året runt, jag ändrar inte mycket utöver att jag lägger undan shorts och somriga klänningar i en låda och tar fram stickade tröjorna till hösten :)
En brun klänning har jag alltid velat ha. Hittade en super fin förra hösten men valde att inte köpa den, vilket jag ångrar i dagens läge :P
Fina baskläder, jag brukar gilla skor med höga skaft och till det en svart jacka och en färgglad halsduk. Ska gå en sväng på stan idag och se om jag hittar något snyggt plagg. Ha det gott.
Höstens garderob för mig består av mycket stickat och stretchiga kläder som magen kan växa i :) Kul att läsa om dina go to plagg i höst!
Åh så kul att få se! Min basgarderob består av stickade tröjor, stickade tröjor och stickade tröjor, haha ;)
Så roligt att läsa! Älskar stickade klänningar och snygga rutiga kjolar på hösten :D
Så himla bra tips - svarta kostymbyxor, kavaj, och enfärgade blusar för min del 🌸⭐️
Love this!!!
Jag älskar stickade plagg till hösten och håller med dig om plaggen. Kramis <3
Finns så mkt snyggt i höst o det är mina färger :) du har det fint i din o valmöjligheter härligt Enna :) ha en fin lördag
Evas blogg
Kul att se dina kläder o tips älskar ju oxå kläder :)
Evas blogg